سه‌شنبه 4 مرداد‌ماه سال 1390 @ 10:36 ق.ظ

چگونه آدرس ایمیل تان را از دید اپلیکیشن های فیس بوک مخفی کنید

فیس بوک امروزه به خانه بیش از نیم میلیون اپلیکیشن تبدیل شده است و بسیاری از آنها قبل از اضافه شدن به پروفایل شما، می خواهند به یک سری از اطلاعات و امکانات پروفایل دسترسی داشته باشند. از جمله اینکه درخواست دسترسی به آدرس ایمیل شما، برای ارسال پیام های مختلف را دارند. اما این کار ممکن است باعث مشکلات امنیتی و نقض حریم خصوصی شما گردد. پس راه حل چیست؟

hide_email_facebook_00.jpg

 

hide_email_facebook_01.jpg

 

اگر دوست دارید که از بازی ها و اپلیکیشن های جذاب فیس بوک بهره ببرید اما ایمیل شما با توسعه دهندگان آن اپلیکیشن ها به اشتراک گذاشته نشود، تنها کافی است در صفحه ای که اپلیکیشن درخواست مجوز برای دسترسی های مختلف را از شما دارد، در زیر گزینه Send me email، بر روی لینک Change کلیک کنید. حال می توانید در لیست موجود، به جای ایمیل خودتان، یک ایمیل ناشناس تصادفی که توسط فیس بوک ساخته می شود را انتخاب کنید. 

با این کار شما باز هم ایمیل های ارسالی اپلیکیشن مورد نظر را در آدرس ایمیل اصلی تان دریافت می کنید، اما آن اپلیکیشن ایمیل شما را ندارد. در اینجا ایمیل های اپلیکیشن برای آدرس ایمیل ناشناس تصادفی فیس بوک ارسال شده و از آنجا به ایمیل اصلی تان منتقل می گردند.

جالب تر اینکه با حذف بازی یا اپلیکیشن از اکانت فیس بوک تان، ایمیل ناشناس ساخته شده هم حذف می شود و دیگر آن برنامه هیچ دسترسی به شما ندارد و باعث دردسرتان نخواهد شد. 

بد نیست برای یادآوری، به این نکته اشاره کنیم که برخی اسپمرها فقط برای به دست آوردن ایمیل های افراد و انجام حملات فیشینگ، اسپمینگ و یا حتی فروش ایمیل ها به شرکت های دیگر، دست به تولید اپلیکیشن های کوچک جذابی می زنند. با این کار، اگر همه ما بدون توجه به موارد اینچنینی، ایمیل های واقعی مان را در اختیار اپلیکیشن قرار دهیم، تازه اول دردسر ما و خوشحالی شخص اسپمر یا تبلیغات چی است.


منبع نگهبان

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد